FOTKY | DENÍK | GUESTBOOK
1.DEN | 2.DEN | 3.DEN | 4.DEN | 5.DEN

1.den - středa 12.6.2013

Ve středu se po dlouhé době budíme do prosluněného rána, což se zdá být předzvěstí příznivého počasí dnů příštích. Po deváté hodině se vydáváme na cestu na Slovensko, brněnská ranní dopravní špička je naštěstí již minulostí a tak jihomoravskou metropolí vcelku svižně proplouváme a pokračujeme na Slavkov, Uherské Hradiště a Starý Hrozenkov. Od Trenčína do Žiliny nás pak čeká pohodové svezení po dálnici a ze Žiliny už je to jen kousek do Vrátné doliny na jejimž konci parkujeme krátce po poledni na kupodivu neplaceném parkovišti. Počasí je diametrálně odlišené od toho, které jsme opouštěli doma. Je skoro zataženo a poměrně chladno, navíc vše umocněno studeným větrem. Zbývá se rozhodnout jak překonáme sedmisetmetrový výškový rozdíl nahoru na hřeben. Nakonec podle předpokladů vítězí lanovka, která nás během pár minut vyveze do Snilovského sedla ve výšce 1490 metrů nad mořem. Nahoře nás vítá mlha a studený vichr, kterému nakonec v kraťasech a tričku neodolávám a lovím z útrob krosny alespoň mikinu. Na Chatu pod Chlebom je to naštěstí jen slabá půlhodinka a v ní už je vcelku příjemně teplo. Fasujeme dvě lůžka v šestilůžkovém pokoji Magura a rozhodujeme se ochutnat první z dobrot místní vyhlášené kuchyně. To ještě netušíme, že na jídle tu krom kvality nešetří ani na množství, takže bramborová polévka a kotlíkový baraní guláš nás sytí doslova až po krk. Vzhledem k tomu že venku panuje stále poněkud nevlídno, jdeme se na dvě hodinky natáhnout a na procházku na hřeben se vydáváme až kolem páté hodiny. Stoupáme přímo od chaty traverzem po úbočí Chlebu do Sedla za Hromovým, které se nachází už jen kousek od jižního vrcholu Sten. Na ten si samozřejmě musíme během pěti minutek vyšlápnout a otevírají se nám tu první krásné pohledu na hřeben, do Vrátné doliny a samozřejmě také na nejkrásnější malofatranský kopec - Velký Rozsutec.

na hřebeni Malé Fatry
na hřebeni Malé Fatry
více fotek z odpolední procházky na Steny, Hromové a Chleb

Ze Sten se vracíme kousek zpět do Sedla za Hromovým a pak pokračujeme krátkým stoupáním na Hromové. Odtud se nabízejí opět parádní a zase trochu jiné pohledy. Navíc se chvílemi přidává i sluníčko a zajímavá obloha ještě přidává už tak krásným horám na atraktivitě.

na hřebeni Malé Fatry
na hřebeni Malé Fatry
více fotek z odpolední procházky na Steny, Hromové a Chleb

Posledním vrcholem který během naší krátké podvečerní procházky navštěvujeme je pak Chleb. Sluníčko už se opět schovalo za mraky, ale nevadí, hned zítra ráno se sem vypravím znova abych ho přivítal na jeho denní pouti po obloze.

na hřebeni Malé Fatry
více fotek z odpolední procházky na Steny, Hromové a Chleb

Přes Snilovské sedlo se příjemnou procházkou vracíme zpět na chatu a ještě se při zapadajícím sluníčko chvilku potulujeme po jejím okolí.

podvečer u Chaty pod Chlebom
podvečer u Chaty pod Chlebom
více fotek z odpolední procházky na Steny, Hromové a Chleb

Večer se ještě krátce oddáváme čertovým obrázkům, pár her si s námi zahraje i chatařka Danka, která si užívá relativně poklidný večer všedního dne. Nakonec však vcelku brzo jdeme na kutě.

NÁSLEDUJÍCÍ DEN - ČTVRTEK 13.6.2013

© 2013 hynna